Kontaktinformation

NTM-centralernas e-poster för kontakt och kontaktpersoner

I dit meddelande bör framkomma företagets FO-nummer, uppgifter om var företaget befinner samt kort om företagets utvecklingsplan. NTM-centralen kontaktar dig antligen per telefon eller via e-post.

   Södra Österbotten

  • Kari Välimäki, kari.valimaki(at)ely-keskus.fi, 0295 027 642

   Södra Savolax

  • Tiina Väärä, tiina.vaara(at)ely-keskus.fi, 0295 024 104
  • Katriina Säisä, katriina.saisa(at)ely-keskus.fi, 0295 024 090

   Tavastland

  • Sasu Pajala, sasu.pajala(at)ely-keskus.fi, 0295 021 120
  • Katja Halle, katja.halle(at)ely-keskus.fi, 0295 025 108
  • Timo Hakala, timo.hakala(at)ely-keskus.fi, 0295 025 105
  • Johanna Jalonen (koulutukset), johanna.jalonen(at)ely-keskus.fi, 0295 025 154

   Sydöstra Finland

  • Timo Hakala, timo.hakala(at)ely-keskus.fi, 0295 025 105
  • Kirsi Hyrkäs, kirsi.hyrkas(at)ely-keskus.fi, 0295 029 104
  • Riikka Huhtanen-Pitkänen, riikka.huhtanen-pitkanen(at)ely-keskus.fi, 0295 029 123
  • Johanna Jalonen (koulutukset), johanna.jalonen(at)ely-keskus.fi, 0295 025 154

   Kajanaland

  • Päivi Lappalainen, paivi.lappalainen(at)ely-keskus.fi, 0295 023 643

   Mellersta Finland

  • Pirjo Suhonen, pirjo.suhonen(at)ely-keskus.fi, 0295 024 601

   Lappland

  • Jari Uusinarkaus, jari.uusinarkaus(at)ely-keskus.fi, 0295 037 141

   Birkaland

  • Jukka Ojala, jukka.ojala(at)ely-keskus.fi, 0295 036 204
  • Kirsti Pinomäki, kirsti.pinomaki(at)ely-keskus.fi, 0295 036 087

   Österbotten

  •  
  • Henrik Granqvist, henrik.granqvist(at)ely-keskus.fi, 0295 028 551
  • Henrik Broman, henrik.broman(at)ely-keskus.fi, 0295 028 545

   Norra Karelen

  • Päivi Vaarala, paivi.vaarala(at)ely-keskus.fi, 0295 025 020

   Norra Österbotten

  • Päivi Lappalainen, paivi.lappalainen(at)ely-keskus.fi, 0295 023 643

   Norra Savolax

  • Jari Vitikainen, jari.vitikainen(at)ely-keskus.fi, 0295 026 644

   Satakunta

  • Timo Klimoff, timo.klimoff(at)ely-keskus.fi, 0295 022 053
  • Anne Jortikka, anne.jortikka(at)ely-keskus.fi, 0295 022 046

   Nyland

  • Juha Seppälä, juha.a.seppala(at)ely-keskus.fi, 0295 020 955
  • Pirjo Karlsson, pirjo.karlsson(at)ely-keskus.fi, 0295 021 066
  • Ossi Paanala, ossi.paanala(at)ely-keskus.fi, 0295 025 015
  • Sasu Pajala, sasu.pajala(at)ely-keskus.fi, 0295 021 120
  • Päivi Niiles (koulutukset), paivi.niiles(at)ely-keskus.fi, 0295 021 113

   Egentliga Finland

  • Jukka Ojala, jukka.ojala(at)ely-keskus.fi, 0295 036 204
  • Pirkka Hyssälä (koulutukset), pirkka.hyssala(at)ely-keskus.fi, 0295 023 037

Länk: https://sahkoinenasiointi.ahtp.fi/fi/uusi/konsultointi

"Den årslånga verksamhetsplanen som skapades är nu halvvägs och ger riktigt bra resultat."